تعطیلی ۵ ساله احداث ساختمان آموزش و پرورش تفرش| ویکی پدیا فارسی

تعطیلی ۵ ساله احداث ساختمان آموزش و پرورش تفرش

پروژه ای فراموش شده

تعطیلی ۵ ساله احداث ساختمان آموزش و پرورش تفرش

ساختمان قدیم اداره آموزش و پرورش تفرش در سال ۸۹ تخریب شد و قرار بود که مجددا ساختمان اداری در آن محل ساخته شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ قاسم بهزاد نژاد رئیس آموزش و پرورش تفرش در گفتگو با ندای تفرش در خصوص ساختمان نیمه کاره اداره آموزش و پرورش تفرش گفت: ساختمان قدیم اداره آموزش و پرورش تفرش در سال ۸۹ تخریب شده است و قرار بود که مجددا ساختمان اداری در آن محل ساخته شود.

بهزاد نژاد اظهار کرد: از آنجایی که ساخت ساختمانهای اداری از طریق مسکن و شهرسازی انجام می شود و ساخت این بنا در اولویتهای کاری آن اداره نبوده است، لذا با تغییر نام ساختمان به نام "مدرسه امام حسن مجتبی(ع)" پیگیریهای لازم برای ساخت این بنا انجام شده و اعتبارات معادل ۱۵۰ میلیون تومان در سال ۸۹ از سوی اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس مرکزی به این ساختمان اختصاص یافته است.

وی افزود: تا سال ۹۰ ستونهای طبقه اول این بنا احداث شد و می توان گفت که پیشرفت ۱۰ درصدی داشته اما از سال ۹۰ تاکنون این پروژه تعطیل شده است.

رئیس آموزش و پرورش تفرش ادامه داد: قرار بود این بنا در ۴ طبقه ساخته شود اما بررسی های انجام شده نشان داد که زمین بنا مقاومت لازم را ندارد و قرار شد بنا در ۲ طبقه ساخته شود.

بهزاد نژاد یادآور شد: پیگیری های زیادی برای ساخت این بنا انجام شده است؛ در سالهای گذشته هیچ اعتباری برای ادامه ساخت آن در سطح شهرستان و استان اختصاص نیافته است.

وی در خصوص پیگیریهای انجام شده از طریق اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس مرکزی خاطر نشان کرد: اولویت اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس مرکزی، ساخت مدارس است و برای ساخت ساختمانهای اداری اعتباری تعلق نمی گیرد. اگر قرار باشد این ساختمان ساخته شود از طریق خیرین مدرسه ساز باید پیگیری شود.